W Rybniku Castorama powstanie w sąsiedztwie Galerii Śląskiej

Na polskim rynku zadebiutował park handlowy sieci Multibox. Centrum w Świeciu ma 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt jest wynajęty w 100 procentach. Multibox położony jest przy ulicy Cukrowników. Inwestorem projektu jest Zakład Budowlano-Remontowy Budrem Sp. z o.o.

W obiekcie działają sklepy następujących marek: Jysk, Deichmann, CCC, Takko, Pepco, Drogeria Natura, Martes Sport, Ming Centrum Chińskie, Play oraz Media Expert, a przy obiekcie rozpoczęła działalność stacja benzynowa firmy Statoil. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem obiektu odpowiadała firma Mallson Polska.

Multibox położony jest przy ulicy w bezpośrednim sąsiedztwie głównego dworca PKS i dzieli wspólny parking na ponad 330 aut z marketem Kaufland. Wraz z okolicznymi obiektami Tesco oraz BricoMarche, Multibox stał się częścią handlowego centrum Świecia.

Inwestorem parków handlowych Multibox jest Budrem – firma inżynieryjno-budowlana z Ostrowa Wielkopolskiego, która w najbliższych 3 latach planuje około 10 kolejnych parków handlowych Multibox.

Zakład Budowlano-Remontowy Budrem Sp. z o.o SK prowadzi działalność deweloperską w zakresie obiektów przemysłowych i handlowych, zajmuje się też generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych i realizuje obiekty przemysłowe. Firma działa od 1990 roku. Spółka Budrem była między innymi generalnym wykonawcą Galerii Ostrovia zlokalizowanej obok drogi krajowej nr 25 i obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego dla drogi ekspresowej S11.