Sieć odzieżowa Pimikie ma 8 salonów w galeriach handlowych

Zarząd spółki LPP SA poinformował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w marcu 2012 roku przez Grupę Kapitałową LPP SA wyniosły około 242 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w marcu 2011 roku o około 42 proc.

Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży przekroczyła 61 proc. i była zbliżona do marży zrealizowanej w marcu roku poprzedniego. Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń – marzec 2012 roku wyniosła około 651 mln zł. Przychody te były wyższe o ok. 30 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Należąca do Grupy Kapitałowej LPP, LPP SA jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Działy tworzące marki House i Mohito zlokalizowane są w Krakowie. Firma jest obecnie właścicielem pięciu marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito i Promostars. LPP SA od ponad 15 lat projektuje i dystrybuuje odzież do dwunastu europejskich krajów z rejonu Europy Środkowej i Wschodniej. Pierwszy sklep pod logo Reserved został otwarty w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Z kolei marka Mohito pojawiła się na rynku w lipcu 2008 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również całe zaplecze projektowe dla Reserved i Cropp.