Sklep Vagabond w Pasażu Grunwaldzkim

W rozbudowywanym Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, Lavard- sieć sklepów z klasyczną odzieżą męską wynajął ponad 100 mkw. powierzchni handlowej. Powstała ona w 1975 roku. W Polsce posiada kilkanaście sklepów. Producentem odzieży tej marki jest polska spółka Gamatex.

CH Wzgórze jest przebudowywane według nowej koncepcji architektonicznej. Centrum będzie miało powierzchnię 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Grupę głównych najemców będą reprezentować m.in.: Real, Grupa Inditex i LPP, H&M, C&A, NewYorker, Kino Helios, Alshaya, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossman, Tally Weijl, Duka, Kruk, Yes, Apart. Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty w 70 proc., a większość pozostałej powierzchni jest zarezerwowana.

Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku 2011 roku. Jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. Fundamenty pod budowę nowej części centrum są już gotowe.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 330 tys. mkw GLA.