Trwa komercjalizacja CH Wzgórze

Spółka Transhurt, właściciel i administrator kompleksu handlowo – usługowego, w skład którego obok Galerii Olimp wchodziło także CMT Centrum Motoryzacyjno‐Techniczne, zamierza wybudować nowe skrzydło galerii. Projekt zakłada rozbudowę o łącznej powierzchni całkowitej ponad 18 tys. mkw. z czego 15 tys. mkw. zostanie przeznaczone na sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne. Prace budowlane rozpoczną się 15 czerwca, a ich planowane zakończenie przewidziane jest na początek III kwartału 2013 roku.

Nowy budynek będzie dwukondygnacyjnym obiektem z możliwością rozbudowy do trzech kondygnacji. Na parterze pojawi się market spożywczy wraz z marketem AGD RTV, jak również sklepy znanych marek modowych. Natomiast na I piętrze swoje miejsce będzie miał Multipleks sieci Multikino. W 10 salowym kinie będzie miejsce dla około 1520 widzów, a jego łączna powierzchnia najmu wynosić będzie 3 tys. mkw. Dodatkowo na I piętrze znajdować się będą pozostałe sklepy odzieżowe wzbogacone o ofertę gastronomiczną w postaci restauracji i kawiarni. Z kolei II piętro obiektu będzie pełniło funkcję usługową.

Wyglądem nowy obiekt będzie spójny z istniejącym już kompleksem handlowo – usługowym. Natomiast zaplanowany tam układ przejść i korytarzy pozwoli na obwodowe zamknięcie ruchu komunikacji klientów w całym kompleksie. Dzięki temu możliwe będzie płynne przejście z najnowszej części Galerii Olimp do nowego obiektu. W nowym obiekcie pojawi się również patio na którym będą organizowane wystąpienia artystyczne, pokazy mody, czy wystawy.

Do nowego budynku będzie można dostać się przede wszystkim z parkingów okalających Centrum Handlowe, które zostaną poddane przebudowie. Dodatkowo na zachodniej stronie Centrum planowane jest wybudowanie parkingów wielopoziomowych. Ogólna liczba miejsc parkingowych wynosić będzie ponad 2 000.

W chwili obecnej Galeria Olimp jest największym, familijnym Centrum Handlowym we wschodniej części Polski. Kompleks handlowy obejmuje pięć obiektów o łącznej powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych. Galeria Olimp jest odwiedzana miesięcznie przez ponad 500 tysięcy klientów. Do ich dyspozycji jest około 1 700 miejsc parkingowych.

Oferta Galerii Olimp obejmuje około 300 butików oraz punktów usługowych. W Centrum Handlowym swoje miejsce mają takie marki jak: Stradivarius, KappAhl, Sisley, Mohito, Kazar, Reserved, House, Go Sport, Sephora, Empik i wiele innych. Znajdują się tu również delikatesy spożywcze Alma, największy w regionie hipermarket budowlano – dekoracyjny sieci Leroy Merlin oraz salon RTV AGD Avans.

Firma Transhurt Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność latem 1957 r. jako Transbud Lublin, a w 1994 r. przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przyjęła nazwę: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe Transhurt. Spółka jest właścicielem i administratorem całego kompleksu handlowo – usługowego, w skład którego obok Galerii Olimp wchodziło „CMT” Centrum Motoryzacyjno‐Techniczne.