Michał Kałużyński, prezes zarządu Top Secret sp. z o.o.

Zarząd Warimpex Finanz und Beteiligungs AG, spółki zajmującej się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, poinformował o dwucyfrowym wzroście przychodów ze sprzedaży.  Wzrosły one o 11 proc. do 64,9 mln euro w porównaniu z 58,4 mln euro w roku ubiegłym.

– W obecnych warunkach rynkowych, w szczególności w nadal niepewnej sytuacji na rynkach finansowych, Warimpex chce w roku 2012 skoncentrować się na wzmocnieniu podstaw przedsiębiorstwa, aby zająć dobrą pozycję, gdy otworzą się nowe możliwości rozwojowe. Spółka koncentruje się więc na umocnieniu struktur finansowych, na budowaniu marki Angelo oraz na kontynuacji skutecznej działalności nieruchomości – powiedział prezes Warimpeksu, Franz Jurkowitsch.

Przypomnijmy, w Polsce spółka ma w planach budowę galerii handlowej w Białymstoku. Inwestycja ma być realizowana za pomocą Kopernik Development, spółki będącej częścią austriackiego koncernu. Jak już informowaliśmy, inwestor od kilku lat stara się o niezbędne do budowy zezwolenia. Plany, jak informował zarząd spółki w ubiegłym roku, są już gotowe i inwestor zakłada, że kompleks zostanie oddany do użytku w 2013 roku.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, to spółka zajmująca się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi ( głównie skupiona na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej). Warimpex prowadzi inwestycje w Czechach, Polsce i na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Rosji. Firma może pochwalić się realizacją m. in. takich projektów, jak hotel Jan III Sobieski i Intercontinental w Warszawie oraz kompleksu Parkur Tower w Warszawie.