Nowy salon Mohito w Galerii Świdnickiej

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Kapitałową Wojas SA w marcu 2012 roku, wyniosły 14,8 mln zł, co oznacza wzrost o 27,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku. Narastająco, w okresie styczeń – marzec 2012 skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 33,45 mln zł i była wyższe o 18,9 proc. od osiągniętych w tym okresie roku poprzedniego.

Spółka Wojas to jeden z największych polskich producentów obuwia, zatrudniający w całej Polsce prawie 1000 osób, dysponujący siecią ponad 130 salonów firmowych i produkujący co roku setki tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe, obuwie trekkingowe, a także obuwie śniegowe Relaks. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Ponad 20% produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii.
 
W 2008 r. Wojas S.A. zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100% udziałów w Wojas Slovakia intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada (obecnie sieć słowacka liczy 9 salonów).