Fashion House Piaseczno

Grupa AIB informuje, że podpisała z firmą Pekside Capital umowę sprzedaży spółki AIB PPM sp. z o.o, która zajmuje się inwestycjami i zarządzaniem w Polsce funduszu Polonia Property Fund, a także spółki AIB Holding Limited z siedzibą  na Wyspie  Guermsey.

Podpisana umowa dotyczy również przekazania do dyspozycji firmie Peakside Capital i grupie partnerów udziałów Grupy AIB  w funduszu Polonia Property Fund w LP –  9.87 proc. i w funduszu Polonia Property Fund II Limited – 7,5 proc.

Wartość transakcji nie została ujawniona. Zakup ma być zrealizowany w III kwartale 2012 roku i jest uzależniony od uzyskania wszystkich pozwoleń prawnych. W transakcji AIB doradza firma Goodbody Corporate Finance.

Polonia Property Fund, i Polonia Property Fund II Limited został utworzony przez irlandzką grupę bankową, AIB Capital Markets.

Fundusz Polonia Property Funds jest właścicielem sieci centrów outlet Fashion House: Fashion House Warszawa, Fashion House Sosnowiec oraz Fashion House Gdańsk. Pierwszy obiekt wchodzący w skład sieci Fashion House otwarty został w lutym 2004 roku w Sosnowcu. W październiku 2005 roku zostało oddane do użytku centrum w Gdańsku, a miesiąc później w Piasecznie koło Warszawy. Wszystkie obiekty Fashion House położne są blisko centrum miasta i posiadają bardzo dobrą komunikację.