FootFall Index Polska

W Polsce pod marką ECCO działają sklepy obuwnicze w blisko 50 centrach i galeriach handlowych. Produkty ECCO są też dostępne w sklepie internetowym. Za markę odpowiada ECCO EMEA Sales SE sp. europejska, oddział w Polsce. Najnowszy sklep z obuwiem sieć  ECCO otworzyła 28 marca 2012 w gdyńskiej galerii Klif Gdynia. Wynajęła tam lokal o powierzchni 80 mkw. 

ECCO jest duńska firmą obuwniczą obecną na rynku od 48 lat. Działa w 50 krajach na całym świecie i zatrudnia 17 tysięcy pracowników. ECCO chlubi sie tym, że jest jedyną tak dużą firmą w branży obuwniczej, która dysponuje własną infrastrukturą produkcyjną i nadzoruje wszystkie procesy produkcji. 

Polacy dobrze oceniają markę ECCO. Jak wynika z przeprowadzonych w 2011 roku badań firm doradczo-analitycznych Jones Lang LaSalle i GfK Polonia na potrzeby raportu „Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" jest to ulubiona marka obuwnicza w naszym kraju.

Projektanci marki ECCO czerpią inspiracje ze wszelkich możliwych źródeł:  mody, sztuki, architektury, przemysłu, a także dynamiki, jaka cechuje dynamiczne przemiany społeczne.  Dzięki temu udaje im się tworzyć produkty o idealnej linii trafiające w gusta klientów na całym świecie. Największy jednak wpływ wywiera na nich skandynawskie wzornictwo i natura. Żaden but nie może trafić do sprzedaży zanim nie zostanie potwierdzone, że jest on dostatecznie lekki, elastyczny, wygodny i idealnie dopasowujący się do stopy.