Wizualizacja Galerii Mazurskiej w Ostródzie

Zarząd Komputronik SA podał w komunikacie giełdowym o wstępnych przychodach osiągniętych w ciągu ostatnich 12 miesięcy (rok obrachunkowy: marzec 2011 – marzec 2012). Wynika z nich, że wyniosły one ponad 1 mld zł., co oznacza wzrost o 16 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w roku obrachunkowym 2010 – 2011.

W samym czwartym kwartale roku obrachunkowego spółka wypracowała przychody na poziomie 250,6 mln zł (wzrost o 18 proc.), a w marcu 2012- 93,3 mln zł. Przypomnijmy, że przychody z działalności firmy w lutym 2012 r. wyniosły 73,4 mln zł wobec 61,1 mln zł w lutym 2011.

Komputronik SA od 15 lat jest dystrybutorem sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów elektronicznych, a także od niedawna produktów AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 250 salonów (własnych i franczyzowych) i zrealizowała blisko dwa miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Sieć franczyzowych salonów Komputronik rozrośnie się w ciągu 2012 roku do blisko 180 placówek. Prezes spółki Wojciech Buczkowski zapowiadał, że do grudnia 2012 roku planowane jest otwarcie 20 nowych sklepów franczyzowych. Przynajmniej kilkanaście z nich znajdzie się w galeriach handlowych. Robert Romanowski, szef Działu Obsługi i Rozwoju Sieci Franczyzowej Komputronik, tłumaczył na łamach Retailnet.pl, że już teraz ponad 60 działających w ten sposób sklepów usytuowanych jest w największych centrach handlowych. Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., KEN Technologie Informatyczne, a także czeska spółka K24 s.r.o.