Salon ECCO w gdyńskim CH Klif

Spółka Organic Farma Zdrowia chce otwierać kolejne delikatesy w centrach handlowych. Spółkę interesują sklepy w największych polskich miastach, liczacych ponad 300 tys. mieszkańców. O swoich planach rozwoju na lata 2012 – 2014 firma poinformowała w sprawozdaniu z działalności w 2011 roku,

Bohdan Juchniewicz, przedstawiciel właściciela sieci, firmy Organic Farma Zdrowia SA podał w rozmowie z Retailnet.pl, że w 2012 roku rozważane są otwarcia 2 – 3  nowych sklepów, ale miejsca nie zostały jeszcze ostatecznie wybrane.W raporcie spółka nie informuje, gdzie będą otwierane nowe lokale.

Spółka zapowiedziała natomiast, że ma zamiar zamknąć kilka bardzo nierentownych placówek funkcjonujących w centrach handlowych. Umowy najmu części z nich kończą się w połowie 2012 roku, dzięki czemu będzie mogło dojść do ich likwidacji. Firma zamierz również w 2012 roku zrewitalizować 3- 4 swoje lokale. Przypomnijmy, że w 2011 roku zamknięto delikatesy Organic Farma Zdrowia w centrum handlowym Rumia i zrewitalizowała kolejnych siedem placówek.

Organic Farma Zdrowia posiada 21 samoobsługowych delikatesów z ekologiczną i zdrową żywnością na terenie dziewięciu miast Polski, znajdujących się w największych galeriach i centrach handlowych (m.in. Galeria Mokotów, Arkadia, Złote Tarasy, Sadyba Best Mall, Wola Park, CH Targówek, Galeria Metro Bis, CH Józefosław, Poznań Plaza, Stary Browar Poznań, Silesia City Center, Galeria Krakowska). Dodatkowo firma posiada delikatesy internetowe (www.ekosfera24.pl). Oferta handlowa to kilka tysięcy produktów od producentów żywności ekologicznej i naturalnej w Polsce i Europie, w tym ponad 200 produktów pod markami własnymi. Firma zadebiutowała w 2008 roku w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect. Spólka jest powiązano kapitałowo z: Eko-Wital Sp. z o.o., Bio Planet Sp. z o.o., Green Way SA.