Wizualizacja Galerii MM w Poznaniu

W Poznaniu, w miejscu dawnego Pasażu MM,  w narożniku ulic Św. Marcin i Alei Marcinkowskiego trwa budowa obiektu handlowo – biurowego Galeria MM. Galeria ma uzupełniać pustą przez wiele lat przestrzeń w zabudowie i nadać okolicy miejski, nowoczesny charakter. Miejsce, w którym powstaje Galeria MM to ścisłe, historyczne centrum miasta Poznania. Przewidywany termin otwarcia Galerii MM to listopad 2012 roku. Obecnie na terenie inwestycji prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku, a także prace elewacyjne.

Galeria MM będzie miała pięć kondygnacji nadziemnych oraz  cztery podziemne. Powierzchnia całkowita wyniesie 35 tys. mkw., z czego dla najemców przewidziano nieco ponad 16 tys. mkw. Łącznie w galerii zaplanowano 71 punktów handlowo-usługowych z gastronomią, które ulokowane zostaną na poziomie – 1, parterze oraz piętrze pierwszym i drugim. Kondygnacje -2 i -3, posłużą jako parkingi dla 280 samochodów. Na najwyższym piętrze zaplanowano powierzchnię biurową.
Inwestorem jest spółka Galeria MM SPV, której udziałowcami są: Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, Galeria Poznań MM oraz ATANER Sp. z o.o. – wiodący poznański deweloper, który jest głównym udziałowcem i jednocześnie realizatorem całego przedsięwzięcia. Przewidywany koszt inwestycji to około 150 mln złotych.
Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni Studio ADS, znanej z takich projektów jak Stary Browar w Poznaniu, Port Lotniczy Ławica w Poznaniu czy Galeria Handlowa Cuprum Arena w Lubinie.

Budynek został zaprojektowany w ten sposób, aby przechodnie mogli skracać sobie drogę, wędrując z między ulicami św. Marcina i Marcinkowskiego. Architekci zaprojektowali w tym celu pieszą aleję łączącą obydwie ulice. Na poziomie ulicy zaplanowano obszerne witryny sklepowe, które kusić będą klientów. Elewację galerii tworzą zróżnicowane, nierównomierne płaszczyzny. W intencji twórców obiekt ma się wtopić w przestrzeń dziewiętnastowiecznej zabudowy centrum miasta.