Katarzyna Kamińska-Nobis, dyrektor Dep. Administracji i Najmu MIG

Po rozbudowie świdnicka galeria zwiększyła swą powierzchnię do około 10 tys. mkw. Obecnie działa w niej blisko 100 sklepów i punktów usługowych. Wśród nowych marek znajdują się salony grupy LPP, Textil Market oraz  CCC i Deichmann. Zakupy spożywcze klienci mogą zrobić w Stokrotce, do ich dyspozycji są również drogerie: Astor i Rossmann; salon optyczny Oczko i salon fryzjerski Akademia Wizerunku L’oreal. W Galerii Venus obecne jest też salon z elektroniką – RTV Euro AGD. Ostatni poziom galerii zajmuje Miejski Ośrodek Kultury. Przy centrum znajduje się parking na 200 miejsc.  Oficjalne otwarcie powiększonej Galerii Venus, obiektu realizowanego w Świdniku przez spółkę Konsorcjum sp. z o.o nastąpiło 31 marca 2012. Tego dnia centrum odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

– Galeria Venus jest największym obiektem handlowo-usługowym w powiecie świdnickim – mówi Daniel Paradowski prowadzący sklep Reserved – Przy podejmowaniu decyzji o podpisaniu umowy kierowaliśmy się potencjałem miasta, nasyceniem lokalnego rynku i wskaźnikami funkcjonowania obiektu. Duże zainteresowanie Galerią Venus od samego momentu otwarcia pokazuje, że była to słuszna decyzja.

Inwestorem obiektu jest firma Konsorcjum Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą projektu rozbudowy centrum – Henpol sp. z o.o. Szacowany koszt inwestycji to około 20 mln złotych.