Wizualizacja Galerii Venus

Generalny wykonawca Factory Warszawa Annopol prowadzi już na placu budowy prace przygotowawcze, w tym ziemne. Budowa ruszyła w lutym 2012 roku. Wkrótce odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję – informuje portal Retailnet.pl  przedstawiciel inwestora, czyli spółki Neinver. Jak dodaje nasz rozmówca, termin oddania inwestycji to I kwartał 2013 roku.

Factory Warszawa Annopol powstaje w warszawskiej dzielnicy Białołęka, w pobliżu Trasy Toruńskiej – jednej z głównych arterii stolicy po prawej stronie Wisły. Będzie pierwszym centrum outlet we wschodniej części miasta, a jednocześnie największym w Warszawie pod względem powierzchni handlowej. Na 19,7 tys. mkw. znajdzie się 120, a przed budynkiem będzie się mieścił parking dla 1400 samochodów. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Budimex. FACTORY Warszawa Annopol jest pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który już w trakcie projektowania został poddany certyfikacji BREEAM, potwierdzającej jego ekologiczny charakter. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski.

Wśród najemców FACTORY Warszawa Annopol znajdą się m.in: Tommy Hilfiger, Brand, Lee Cooper, Levis, Reserved, Mohito, Cropp, House, VistulaRey Jay, Cross, Big Star, MC Arthur, Soda, Face Just Be Yourself, Tom Tailor, Sabra, 4F , Vero Moda, Wrangler/Lee, Digel, Willsoor, Gatta, Clarks, Kazar, Ochnik, Salamander, VIP Collection, Wittchen, Ko-ara, InMedio, Reebok, Campus, Dajar, Coffee Heaven i Empik Café.

Po oddaniu do użytku Factory Warszawa Annopol, portfolio centrów wyprzedażowych Neinver Polska będzie liczyło 5 obiektów o łącznej powierzchni 84 tys. mkw. Pierwszym centrum outlet w Polsce było uruchomione w 2002 roku Factory Warszawa Ursus, kolejne powstały we Wrocławiu i Poznaniu. Największym centrum outlet (22 tys. mkw. powierzchni handlowej) w naszym kraju jest działające od jesieni 2011 roku Factory Kraków.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Firma działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.