Wizualziacja outletu Factory Warszawa Annopol

W Mostarze, 13 kwietnia 2012 zostanie otwarty Mepas Mall – obiekt o powierzchni całkowitej 99 tys. mkw. Znajdzie sie w nim m.in. 90 salonów, sklepów i punktów usługowych oraz część hotelowa i konferencyjna. Ma to być – jak podkreśla inwestor, spółka Brodomerkur – największe i najnowocześniejsze centrum handlowe w Bośni i Hercegowinie.

Wśród najemców, którzy zajmą największe powierzchnie są sieć Netto i Cinestar. Market spożywczy Netto na parterze obiektu zajmie prawie 3 tys. mkw. a pieciosalowe kino zlokalizowane na czwartym piętrze zajmie 1,6 tys. mkw.. W kompleksie znajdzie się także część hotelowa, salon spa, fitness oraz część biznesowa ( biura i sale konferencyjne). Tzry podziemne garaże pomieszczą 605 samochodów. Obiekt zlokalizowany jest w centrum Mostaru. Jak poinformował inwestor, kompleks ma pelnić funkcję największego centrum handlowo-biznesowo-rozrywkowego w regionie ( zasięg Dubrovnik, Split, Sarajewo).

Wśród najemców kompleksu znajdą się międzynarodowe marki, m.in. z Grupy Inditex. Np. Zara i Stradivarius, a także Mc’Donalds, Aldo, Tom Tailor, Bershka, NewYorker czy Nike.

Szacowana wartość inwestycji to 50 mln euro. Inwestorem jest spółka Brodomerkur d.o.o. z Široki Brijeg, a za komercjalizację odpowiada Colliers International.