Butik Ceremony

Spółka MGC Inwest planuje budowę obiektu handlowego w centrum Leszna. Inwestor opracował projekt Galerii Goplana i obecnie czeka na decyzję rady miejskiej dotyczącą planu zagospodarowania terenów po byłych zakładach Goplana i Metalplast.

– Stanowisko władz miasta najprawdopodobniej zapadnie 6 kwietnia. Obiekt jest już skomercjalizowany na pewnym poziomie i cieszy się sporym zainteresowaniem najemców. Czekamy na decyzję magistratu – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Roman Kulesza, reprezentujący inwestora, spółkę MGC Inwest.

Galeria Goplana to trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 62 tys. mkw., a najmu 28 tys. mkw. Znajdzie się tu 120 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych, w tym delikatesy, oraz część rozrywkowa z kinem, klubem fitness i kręgielnią. Dwa najwyższe poziomy galerii zajmie parking na 760 miejsc. Budowa obiektu miała rozpocząć się w 2011 roku, ale jak już informowaliśmy, władze miasta odsuwają w czasie decyzję dającą zielone światło dla inwestycji.

Koszty inwestycji Galerii Goplana mają być współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europojeskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest firma Libra Project. Inwestorem jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Goplana MGC Inwest Sp. z o.o. sp. komandytowa. Dariusz Miłek jest prezesem spółki NG2, firmy notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, której wartość kapitału wynosi 1 804,42 mln zł. Twórca i właściciel sieci ponad 700 sklepów w Polsce i Czechach trzech marek obuwniczych: CCC – lidera na polskim rynku obuwia, Boti i Quazi. Na koncie inwestora znajduje się także przygotowywana właśnie do otwarcia Galeria Korona Kielce.