Wizualizacja gdyńskiego CH Wzgórze

Rank Progress SA informuje w komunikacie, iż w związku z przeniesieniem przez spółkę zależną Progress XII sp. z o.o. aktywów znacznej wartości w postaci Centrum Handlowego Galeria Piastów w Legnicy do spółki zależnej Progress XIII sp. z o.o. w ramach aportu uległy zmianie zapisy umowy kredytowej.

W umowie zmieniającej (zapisy umowy kredytowej) zawartej z Bankiem Zachodnim WBK SA spółka Progress XIII zobowiązała się przystąpić, jako dłużnik solidarny do umów kredytowych. Od dnia uzyskania i dostarczenia do BZ WBK wszystkich zabezpieczeń, jedynym kredytobiorcą stanie się Progress XIII. 

Umowy Kredytowe przewidują ustanowienie m.in. następujących zabezpieczeń: hipoteki łącznej na nieruchomościach przynależnych do Centrum Handlowego Galerii Piastów w Legnicy do kwoty ok. 68,5 mln euro, zastawu na udziałach w spółce Progress XIII  oraz  poręczeniu Rank Progress SA do kwoty ok. 68, 5 mln euro.   Na dzień podpisania umowy zmieniającej zobowiązania z tytułu umów kredytowych wynosiły ok 45 mln euro. Spłata nastąpi w terminie do 1 września 2014 r.

Galeria Piastów w Legnicy została otwarta w 2006 roku. Na 35 tys. mkw. powierzchni całkowitej mieści się bogata oferta ponad 100 sklepów. Wśród znanych sieciowych marek znajdują się m.in.: CCC, Douglas, Empik, H&M, KappAhl, Marks&Spencer, New Yorker, Promod, Reserved, Ryłko, Tally Weijl czy delikatesy Piotr i Paweł. W centrum znajduje się również wielosalowe kino sieci Helios. Galeria zapewnia swoim klientom parking na 400 miejsc.

Rank Progress SA, właściciel Galerii Piastów, to firma inwestycyjno-deweloperska działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.