Galeria Piastów

Spółka Neinver Polska jest wykonawcą przebudowy katowickiego dworca kolejowego spośród 16 największych firm deweloperskich w Polsce, startujących w przetargu ogłoszonym w 2007 roku przez Polskie Koleje Państwowe SA. Decyzja o przystąpieniu do przetargu wpisywała się w długofalową strategię spółki Neinver, zorientowaną na rozwój działalności w sektorze nieruchomości handlowych.

– Przygotowując się do realizacji Galerii Katowickiej, stworzyliśmy projekt oraz strategię najmu, które pozwolą wykorzystać potencjał miejsca, w tym przede wszystkim dworca kolejowego, który rocznie obsługuje 12 milionów użytkowników. Wykonane analizy potwierdziły, że Śląsk, który ma stosunkowo niewielki współczynnik nasycenia powierzchnią handlową, potrzebuje takiego obiektu, jakim będzie Galeria Katowicka. Już teraz potwierdza to spektakularny poziom najmu i niesłabnące zainteresowanie współpracą ze strony sieci handlowych – wyjaśnia Monika Olejnik-Okuniewska, Marketing Manager Neinver Polska.

Miejsce, w którym aktualnie Neinver wraz z PKP SA realizują jedną z największych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej, łączącą funkcję komunikacyjną, handlową i biznesową, jest, jak podkreśla inwestor, jedną z najbardziej prestiżowych i obiecujących na rynku. Usytuowana w samym centrum Katowic, a jednocześnie zintegrowana z największymi i najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi regionu, Galeria Katowicka jest obiektem o charakterze nie tylko regionalnym, ale także krajowym i europejskim.

Zarówno dla firmy Neinver jak i PKP SA Galeria Katowicka to największa inwestycja realizowana aktualnie w tej części Europy. Projekt przebudowy katowickiego dworca został opracowany wspólnie z firmą SUD Architectes. Powstająca przy placu Wilhelma Szewczyka galeria będzie miała ponad 53 tys. mkw. powierzchni, na której powstanie około 250 punktów usługowo-handlowych. Podziemna część pomieści parking na 1200 samochodów.