Jest plan zagospodarowania centrum Leszna

-Centrum Handlowe Atrium Felicity będzie zlokalizowane we wschodniej części Lublina, przy jego głównej arterii komunikacyjnej. Położenie przy Al. Witosa i ul. Grygowej zapewnia doskonałą ekspozycję obiektu i dogodny dojazd z centrum miasta i okolic. Felicity obejmie swym zasięgiem ok. 470 tys. mieszkańców – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Katarzyna Cyz, prezes firmy Atrium Poland Real Estate Management.

Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie, obiekt, którego budowę zaplanowano jeszcze w tym roku, będzie miało około 75 tys. mkw. powierzchni. Inwestor, spółka Atrium Real Estate uzyskała już decyzję środowiskową.

Lublin jest dziewiątym pod względem wielkości miastem w Polsce. To również największe centrum akademickie we wschodniej Polsce, z dwunastoma uczelniami oraz najwyższym w tej części kraju wskaźnikiem określającym liczbę studentów i pracowników naukowych na tysiąc mieszkańców. – Dodatkowo współpraca gospodarcza z Ukrainą i Białorusią podnosi pozycję ekonomiczną miasta w regionie. Obszar, na którym realizowana jest inwestycja, przylega bezpośrednio do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób istotny przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta – ocenia Cyz.

W lubelskim centrum handlowym znajdzie się miejsce dla 130 sklepów. Na liście najemców są m.in. Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull&Bear, Oysho, Zara Home, H&M, Smyk Megastore, New Yorker, Intersport, Reserved, Mohito, House, Cropp, Home & you, Cubus. Na terenie CH Atrium Felicity będzie też działać hipermarket spożywczy, który zajmie ok. 20 tys. mkw. powierzchni oraz market budowlany z centrum ogrodowym. Komercjalizacją powierzchni w Atrium Felicity zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.