Hipermarket Carrefour we Francji

Urząd Miasta Piła poszukuje inwestora dla działki o powierzchni około 6 ha na której można wybudować galerię handlową o powierzchni przekraczającej 2 tys. mkw. Teren położony jest przy ul. Wojska Polskiego i drodze wylotowej z Piły.

– Obszar  znajduje się w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego i jest podzielony na trzy działki, które mogą zostać połączone na potrzeby inwestora – powiedziała redakcji Retailnet.pl Julita Mudyna dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Piła.

Na terenie miasta znajduje się jeszcze jeden teren o powierzchni ponad 1 ha na którym może powstać galeria handlowa. – Ogłosiliśmy przetarg na działkę przy Placu Zwycięstwa, która mieści się w samym centrum miasta. Cena wywoławcza nieruchomości to 11 mln zł.  Oferty będą przyjmowane do 30 kwietnia 2012 roku i muszą składać się z dwóch części. Pierwsza część to oferta na nabycie nieruchomości, natomiast druga to oferta na konkurs architektoniczno-urbanistyczny. – dodała Julita Mudyna.

Piła znajduje się w województwie wielkopolskim. Miasto ma powierzchnię 102 kilometrów kwadratowych i liczy ponad 74 tys. mieszkańców.