w Galerii Korona Kielce działać będzie 17 punktów gastronomicznych

Americanos sp. z o.o., która pod marką Amercanos produkuje i sprzedaje odzież, ma już 15 sklepów firmowych w galeriach handlowych na terenie kraju. W 2011 roku zostały otwarte 4 salony sieci m.in. w CH Graffica w Rzeszowie, CH Manufaktura w Łodzi, CH Galaxy w Szczecinie oraz w CH Focus Mall w Bydgoszczy.

– W 2012 roku planowaliśmy uruchomić od 4 do 5 nowych punktów w galeriach handlowych. Jednak ze względu na niesatysfakcjonujące wyniki sprzedaży za styczeń i luty weryfikujemy nasze plany – powiedział redakcji Retailnet.pl Robert Błaszkiewicz manager ds. ekspansji. 

– Wszystkie sklepy, które otwieramy w galeriach handlowych są finansowane ze środków własnych firmy, dlatego ostrożnie przyglądamy się sytuacji rynkowej i nowym lokalizacja. – dodał Robert Błaszkiewicz.

Americanos Sp. z o.o. działa w branży odzieżowej od początku 1992 roku. Pod marką Americanos prowadzi sprzedaż odzieży dżinsowej dla kobiet oraz mężczyzn. Prezentuje dwie kolekcje w sezonach wiosna-lato oraz jesień-zima. Asortyment spółki stanowią spodnie, spódnice oraz t-shirty z długim i krótkim rękawem, a także kurtki, katany, swetry, bluzy. Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 15 sklepów firmowych zlokalizowanych w galeriach handlowych oraz 29 punktów sprzedaży. Średnia powierzchnia sklepu wynosi 100 mkw. Produkty marki Americanos można również kupić za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego.