Do Rank Progress należy m.in. Galeria Świdnicka

Komputronik SA od 15 lat sprzedaje sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a od niedawna także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sklepów złożoną z około 250 salonów, zrealizowała blisko 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl

Jak podkreśla Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA – w 2012 r. liczba salonów własnych firmy powinna pozostać na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku, ale możliwe są zmiany lokalizacji, na takie, które przyniosą wyższe przychody, czyli znajdujące się m.in. w centrach handlowych. Zamierzamy jednak powiększać sieć poprzez franczyzę. Kolejne sklepy naszej firmy powstaną w miastach, gdzie Komputronik nie jest jeszcze obecny. Zakładamy, że w tym roku do sieci Komputronika dołączy ok. 20 salonów franczyzowych, tym samym sieć salonów działających na tej zasadzie rozrośnie się w ciągu roku do blisko 180 placówek. Przynajmniej kilkanaście z nich znajdzie się w galeriach handlowych.  

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.