Białystok
Białystok

Trwa realizacja największego centrum handlowego w aglomeracji kalisko-ostrowskiej: Galerii Amber w Kaliszu. W realizowanym przez Echo Investment obiekcie, najwiekszym najemcą spożywczym zostanie hipermarket francuskiej sieci E.Leclerc. Hipermarket E.Leclerc w Galerii Amber będzie miał powierzchnię 5,5 tys. mkw. E.Leclerc to jedna z największych europejskich sieci hipermarketów, która obecnie w Polsce dysponuje 40 lokalizacjami.

– Hipermarket E.Leclerc jest idealnym uzupełnieniem zróżnicowanego programu Galerii Amber. Tego rodzaju sklepy świetnie się sprawdzają w dużych, regionalnych centrach handlowych. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre zarówno dla osób dokonujących codziennych zakupów, jak i dla klientów kupujących w cyklu np. tygodniowym, dla których propozycja asortymentowa hipermarketu, znacznie szersza od podstawowej oferty supermarketów, ma bardzo duże znaczenie. To szczególnie wygodne dla dojeżdżających z dalej położonych miejscowości, pojawiających się w centrum rzadziej, ale kupujących regularnie, więcej i kompleksowo. Spodziewamy się, że Galeria Amber będzie odwiedzana przez wielu klientów spoza Kalisza. To największe centrum w regionie, w dodatku stanowiące część węzła komunikacyjnego, jaki tworzą sąsiadujące dworce: autobusowy i kolejowy. Centra handlowe oparte na podobnym schemacie funkcjonalno-komunikacyjnym, m.in. Złote Tarasy w Warszawie, Galeria Krakowska, czy Galeria Bałtycka w Gdańsku to przykłady potwierdzające efektywność takich rozwiązań. – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych – Zagranica w Echo Investment.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33,5 tys. mkw.
W obiekcie znajdzie się 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 000 miejsc parkingowych.
Klienci centrum handlowego będą mieli możliwość korzystania m.in. z oferty dwupoziomowego sklepu sieci odzieżowej H&M, która wynajęła lokal o łącznej powierzchni 1 600 mkw. Również dwupoziomowy lokal o powierzchni blisko 1 700 mkw. urządzi C&A. Z kolei New Yorker ma do dyspozycji dwupoziomowy lokal o powierzchni ponad 1 000 mkw. Kolejne sklepy w Galerii Amber to m.in.: Reserved, Adidas, Reebok, NIKE, Puma, Lee Wrangler, RTV Euro AGD, Rossmann, Ochnik, Kazar, Harpers, VIP Collection, Via Roma.

Generalnym wykonawcą Galerii Amber jest Eiffage Budownictwo Mitex. Otwarcie obiektu zaplanowano na III kwartał 2013 roku. Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.  

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W swoim portfolio Echo Investment posiada 20 zrealizowanych centrów handlowych.