Wizualizacja Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni

Helios SA, spółka działająca na rynku kinowym, zostanie operatorem multipleksu w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Sukcesja, którego budowa ruszy w 2012 roku przy al. Politechniki w Łodzi. Inwestorem obiektu jest spółka Fabryka Biznesu.

9-salowe kino z ponad 2 tys. miejsc, o powierzchni wynoszącej około 4500 mkw. powstanie w części strefy rozrywkowo-rekreacyjnej nowego centrum. -Będzie to jedno z największych kin Helios w Polsce. Wyposażone zostanie w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający i projekcyjny, w tym projektory cyfrowe umożliwiające pokazy filmów 3D. Zależy nam na otwarciu nowego kina w naszym rodzinnym mieście, a Sukcesja jest doskonałym miejscem na tego typu inwestycję nie tylko ze względu na centralną lokalizację, ale też ciekawy projekt architektoniczny i bardzo staranny dobór najemców – powiedział Tomasz Jagiełło, prezes zarządu spółki Helios.

Multipleks zaplanowany jest na czwartej kondygnacji kompleksu, nad dwupoziomowym parkingiem. Do kina wchodzić się będzie się z pasażu, wspólnego dla całej strefy rozrywkowo-rekreacyjnej, gdzie powstaną także m.in. klub fitness i plac zabaw dla dzieci. Pasaż zostanie otwarty na zielony dach i taras. Będzie tam także duże foyer przystosowane do organizacji imprez kulturalnych.

Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, podkreśla, że strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem stanie się bardzo ważną częścią kompleksu, ponieważ Sukcesja ma być nie tylko miejscem robienia zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu.

Helios SA to trzeci największy operator kin wielosalowych w Polsce Spółka rozpoczęła działalność w 1993 r. i dzięki rozwojowi organicznemu oraz udanym przejęciom stworzyła ogólnopolską sieć kinową. W jej skład wchodzi obecnie 27 kin: 25 multipleksów i 2 kina tradycyjne, w których znajduje się 145 sal kinowych i ponad 32 tys. miejsc siedzących. Kina sieci Helios są obecne w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu.

Kompleks będzie miał około 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i ponad 49 tys. mkw. powierzchni najmu. Znajdą się w nim m.in. galeria handlowa z food courtem (172 sklepy i punkty usługowe), hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multipleks, klub fitness i plac zabaw dla dzieci) oraz dwupoziomowy parking na 1017 miejsc. Kompleks powstanie przy al. Politechniki 5 w Łodzi, niedaleko ścisłego centrum miasta i drogi krajowej nr 1, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Łódzkich i kampusu Politechniki Łódzkiej, największej uczelni technicznej w regionie. W pobliżu zaczęła się też budowa dużego osiedla mieszkaniowego (docelowo 2 tys. mieszkań).