Więcej powierzchni handlowej w Polsce

Minister kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował, które z  obiektów na terenie dawnej fabryki Fakora zostaną wpisane do rejestru zabytków. Na działce u zbiegu ul. Rzgowskiej i Warneńczyka na Chojnach w Łodzi ma powstać  centrum handlowo-rozrywkowe którego inwestorem jest Plaza Centers . Developer może teraz  złożyć wniosek o pozwolenie na budowę galerii. Zgodnie ze wstępnymi założeniami Plaza Łódź mieć około 45 tys. mkw. powierzchni.

Konserwatorzy chcieli wpisać do rejestru zabytków kilka obiektów znajdujących się na terenie dawnej fabryki. Resort kultury zdecydował jednak, że w rejestrze znajdzie się jedna piąta fabrycznej hali, komin, portiernia i wieża ciśnień. Mają one stać się częścią Plaza Łódź.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja, oraz w Indiach. Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA. Plaza Centers zrealizowała już ponad 30 projektów, w tym 10 w Polsce.