Wizualizacja Bramy Pomorza w Chojnicach

Immofinanz Group poinformował w komunikacie, że podpisał 11 marca 2012 umowę z rosyjskim bankiem Sberbank na pożyczkę w  kwocie 715 mln USD. Spółka jest jednym z największych inwestorów na rynku nieruchomości handlowych w Rosji. Immofinanz Group spłaci kredyt w ciągu 10 lat. Pozyskaną kwotę przeznaczy na spłatę współwłaściciela galerii Golden Babylon Rostokino w Moskwie, a także na rozwój innych inwestycji związanych z centrami handlowymi. 

– Podpisane tej umowy jest dla nas drugim sukcesem w ciągu zaledwie kilku dni w Rosji. Pod koniec marca 2012 roku doszliśmy do porozumienia z naszym partnerem biznesowym firmą Patero w sprawie przejęcia pozostałych udziałów w galerii Golden Babylon Rostokino. To najbardziej rentowne centrum handlowe w portfolio spółki. Ponadto środki z kredytu wykorzystamy na realizację i rozwój nowych inwestycji na rynku nieruchomości we wschodniej Europie. – powiedział Eduard Zehetner prezes Immofinanz Group.

Centrum handlowe Golden Babylon Rostokino powstało w 2009 roku z inicjatywy Immofinaz Group i lokalnej firmy Patero jako joint venture. 21 marca 2012 roku Immofinanz Group podpisało umowę nabycia pozostałych 50 proc. udziałów w moskiewskiej galerii od spółki Patero.

Golden Babylon Rostokino znajduje się w jednej z moskiewskich dzielnic. Galeria ma powierzchnie całkowitą 241 tys. mkw. w tym 168 tys. mkw. powierzchni handlowej. W centrum na dwóch piętrach znajduje się 500 sklepów. Wśród najemców są międzynarodowe sieci handlowe m.in. Media Markt, H&M, Inditex (Zara, Zara Home, Bershka, itp.), Castorama, Stockmann i rosyjski hipermarket O’key. Ofertę galerii dopełnia kino, teatry oraz liczne obiekty gastronomiczne. Złoty Babylon Rostokino jest skomercjalizowany w 96 proc.