sklep Vistula

Należąca do grupy Makrum spółka Staten Company podpisała warunkową umowę sprzedaży 100 procent udziałów w spółce Makrum Development, powołanej do realizacji galerii handlowej w Bydgoszczy. Luksemburski fundusz Scala IRP Capital Partners nabył udziały za łączną kwotę około 25 mln zł. Ostateczna umowa sprzedaży zostanie zawarta nie później niż 30 kwietnia 2012.

– W dniu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży udziałów strona kupująca zobowiązana będzie do zapłaty 10 mln euro, zaś na pozostałą część wartości transakcji w wysokości 15 mln euro sprzedający udzieli kupującemu pożyczki z terminem spłaty do dnia 30.06.2014 r. – czytamy w komunikacie spółki Makrum SA.

Przypomnijmy, 20 marca 2012 r., uprawomocniło się pozwolenie na budowę Centrum Makrum, które powstanie w Bydgoszczy przy ulicach: Kamiennej i Sułkowskiego. Centrum Makrum to wielofunkcyjny obiekt handlowo – usługowy obejmujący hipermarket, sklep DIY oraz galerię handlową z multiplexem, o zasięgu regionalnym. Pozwolenie na budowę dla Makrum jest obecnie jedynym pozwoleniem wydanym na tego typu obiekt w Bydgoszczy. Planowana data otwarcia centrum to I kwartał 2014 roku. Za projekt obiektu odpowiedzialna jest Pracownia J.S.K. Architekci.

Makrum ma być największym centrum handlowo-rozrywkowym w regionie, który obejmuje catchment 600 tys. mieszkańców i jedynym, które zaproponuje kompleksową ofertę galerii handlowej, rozrywki, hipermarketu spożywczego oraz hipermarketu budowlanego. Powierzchnia najmu obiektu będzie wynosić 56 tys. mkw.

Inwestor projektu, spółka Makrum Development sp. z o.o. została stworzona w celu realizacji projektu Makrum w Bydgoszczy jako spółka zależna firmy Makrum SA. Od 2001 r. większościowym akcjonariuszem i prezesem Zarządu Makrum SA jest Rafał Jerzy, pomysłodawca i inicjator centrum Makrum.