Galeria Sandecja

Spółka obuwnicza Vagabond w kwietniu 2011 roku uruchomiła sklep internetowy dla polskich klientów. – Wszystkie e-sklepy, które funkcjonują w poszczególnych państwach, a także w Polsce są obsługiwane przez centralę w Szwecji. Jednak w przypadku zwrotu klient towar odsyła na adres w Polsce. Zamówione w sklepie online towary dostarczane są bezpłatnie – powiedział redakcji Retailnet.pl Przemysław Hetko dyrektor zarządzający Vagabond Polska Sp. z o.o.

– Sprzedaży produktów marki Vagabond poprzez sklep internetowy jest coraz większa. Może to być związane z dużym wyborem obuwia pod względem kolorystyki, czy wzorów w e-sklepie niż w tradycyjnych salonach. – dodał Przemysław Hetko.

Vagabond to szwedzka firma rodzinna, która powstał w latach 60. i zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia. Butiki Vagabond zlokalizowane są w 30 krajach świata. W Europie znajduje się ponad 40 m.in. w Szwecji, Finlandii, Niemczech, Czechach, na Węgrzech oraz w Rosji. Natomiast w Polsce funkcjonują 4 butiki marki Vagabond w galeriach handlowych. Pierwszy sklep marki Vagabond został uruchomiony w warszawskich Złotych Tarasach. Średnia powierzchnia otwieranych butików wynosi 100 mkw.