Salon Trendy Shop

Zarząd spółki Dekada Realty, właściciel sieci obiektów handlowych pod wspólną nazwą Dekada, zapowiada, że w tym roku zaplanował uruchomienie trzech nowych obiektów handlowych. W ubiegłym roku inwestor zrealizował trzy centra w Sieradzu, Skierniewicach i Myślenicach. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia Dekady w Żyrardowie.

– W tym roku oddamy trzy następne Dekady: w Żyrardowie, Olsztynie i Krakowie. Dekada Żyrardów o powierzchni 3, 8 tys. mkw. zlokalizowana jest w samym centrum 50-tysięcznego Żyrardowa. Będzie pierwszą, nowoczesną galerią handlową w tym mieście. Wśród najemców pojawi się m.in.: H&M z salonem o powierzchni 1 tys. mkw. – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty. Otwarcie inwestycji zaplanowano na maj 2012 roku.

W drugiej połowie 2012 roku zostanie oddana do użytku Dekada w Olsztynie. Obiekt będzie miał powierzchnię o wielkości 3,7 tys. mkw. i będzie zlokalizowany w śródmieściu, w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS. Ofertę handlową będą przedstawiać takie sieci jak Empik, Rossmann i CCC.

Natomiast jesienią tego roku zacznie działać Dekada Kraków. Obiekt o powierzchni 3,4 tys. mkw. GLA zlokalizowany jest na południu miasta w dzielnicy Podgórze. Wśród najemców znajdą się tu sieć Alma i drogeria Rossmann.

W najbliższej przyszłości inwestor planuje także budowę swoich obiektów w Malborku, Rypinie i Nowym Targu.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu covenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.