Salon Vagabond

Games Workshop to twórca, producent i dystrybutor gier fantasy oraz science-fiction. W ofercie firmy znajdują się miniaturowe figurki, produkty hobbystyczne oraz akcesoria modelarskie. Jej najbardziej znane systemy fabularne to Warhammer Fantasy, Warhammer 40.000 oraz Władca Pierścieni, strategiczna gra bitewna powstała w oparciu o trylogię filmową Petera Jacksona. Firma pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.

14 kwietnia 2012 w CH Złote Tarasy w Warszawie nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce, oficjalnego sklepu firmy Games Workshop. Firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, reprezentowała najemcę.

W Złotych Tarasach, jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich centrów handlowych, zlokalizowanych w ścisłym centrum Warszawy, Games Workshop zajmie lokal o powierzchni 76 mkw. na drugim piętrze obiektu. Oferta obejmuje m.in. sprzedaż produktów firmy oraz uczestniczenie w specjalnie przygotowanych grach bitewnych.

-Produkty firmy Games Workshop do tej pory były dystrybuowane w Polsce jedynie poprzez różnego rodzaju niezależne sklepy kolekcjonerskie czy modelarsko-hobbystyczne. Wraz z otwarciem pierwszego sklepu w Złotych Tarasach firma będzie miała swoje oficjalne przedstawicielstwo w Polsce, co wiązać się może również z jej aktywniejszymi działaniami marketingowymi w naszym kraju – mówi Szymon Łukasik, Associate z działu powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.

Koordynacją działań związanych z otwarciem sklepu firmy Games Workshop w Warszawie zajmował się dział project management firmy Cushman & Wakefield.