Wizualizacja Dekady w Krakowie

13 kwietnia 2012 roku szwedzka sieć Jula należąca do Jula Poland sp. z o.o. uruchomiła kolejny multimarket w Polsce. Po Warszawie, Wrocławiu i Łodzi firma postawiła na Lublin. Nowy salon zlokalizowany jest w Parku Handlowym Tatary.

Przypomnijmy, marka Jula zadebiutowała na polskim rynku w listopadzie ubiegłego roku otwierając dwa obiekty w Parku Handlowym Janki i Parku Handlowym targówek. Dwa miesiące temu uruchomiono kolejny salon we Wrocławiu, a miesiąc temu w Łodzi.

– Wybierając kolejne lokalizacje naszych sklepów, bardzo szczegółowo analizujemy rynek na który wchodzimy. Łódź jest dla nas bardzo ważnym punktem – nie tylko ze względu na olbrzymi potencjał miasta, ale także na jego tradycję. Dumni jesteśmy, że do miasta z tak wspaniałą historią związaną m.in. z przemysłem tekstylnym możemy wprowadzić markę, która w swojej ofercie posiada bardzo szeroką gamę specjalistycznych produktów odzieżowych o wysokiej jakości i wyraźnym zacięciu modowym – powiedział po ostatnim otwarciu Daniel Adamiuk, Country Manager Jula.

Jula planuje kolejne otwarcia swoich multimarketów – już w najbliższych miesiącach pojawi się sklep w Słupsku a kilka kolejnych jeszcze w przed końcem 2012 roku. Na zakończenie tego roku spodziewa się dysponować ok. dziewięcioma obiektami handlowymi. A na 2013 r. już zaplanowane jest otwarcie multimarketu w Gliwicach, w Centrum Handlowym Europa Centralna. W ciągu najbliższych kilku lat sieć planuje intensywny rozwój na polskim rynku, gdzie docelowo ma powstać ok. 40 multimarketów, w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Firma jest w trakcie poszukiwania nowych lokalizacji, a w miarę rozwoju sieci, bierze także pod uwagę uruchomienie w niedalekiej przyszłości magazynu w Polsce, by jeszcze bardziej usprawnić system dostaw.

Jula to szwedzka sieć multimarketów, w której zaopatrują się przede wszystkim osoby aktywnie zajmujące się majsterkowaniem. Posiada aktualnie 34 sklepy w Szwecji i 11 multimarketów w Norwegii. W sklepach sieci można nabyć wszystko, co jest potrzebne do renowacji m.in.: domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie sieci znajdują się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób, aktywnie spędzających czas m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze.
Pierwszy sklep Jula został otwarty w miejscowości Skara, w połowie lat 80.