Galeria Nova Park

GTC Bulgaria – spółka zależna Globe Trade Centre SA – otworzy swoje drugie centrum handlowe 15 maja 2012. Galleria Burgas to pierwszy nowoczesny obiekt z tak silnym składem najemców w południowej Bułgarii- podaje spółka w komunikacie, informując, że centrum przyciągnęło wiele renomowanych marek lokalnych i międzynarodowych. 90 proc. powierzchni galerii jest już wynajęte, a pozostała jest przedmiotem zaawansowanych negocjacji.

W Gallerii Burgas znajduje się 35 tys. mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia oraz 1,2 tys. miejsc parkingowych. Zasięg oddziaływania centrum obejmuje zasobny region Burgas, na którego gospodarkę duży wpływ ma ruch turystyczny. Finansowanie projektu zapewnia Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz UniCredit.

Galleria Burgas przyciągnęła wiodących międzynarodowych najemców z branży modowej i rozrywkowej. GTC zawarła umowy najmu m.in. z grupą Inditex (Zara, Bershka), 10-salowym multipleksem Cinema City (pierwsze kino tej wielkości w regionie Burgas), supermarketem Carrefour o powierzchni 4,7 tys. mkw., H&M, Pure Fitness oraz innymi cenionymi markami.

Położone na wybrzeżu Morza Czarnego Burgas jest czwartym pod względem wielkości miastem w Bułgarii (ponad 215 tysięcy mieszkańców). Burgas jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i turystycznym – miasto odwiedza rocznie ponad milion turystów. To jedno z bułgarskich miast o najwyższej sile nabywczej mieszkańców.

Galleria Burgas to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, które wniesie na bułgarski rynek nową jakość zarówno pod względem składu najemców oraz ich oferty handlowej, jak również pod względem projektu architektonicznego czy wykończenia wnętrz. To pierwsze zrównoważone centrum handlowe w Bułgarii, ubiegające się obecnie o certyfikat LEED.

Galleria Burgas będzie drugim centrum handlowym zrealizowanym przez GTC w Bułgarii po Galerii Stara Zagora otwartej pod koniec 2010 roku.

GTC  powstała w 1994 roku w Warszawie. Jest jednym z czołowych deweloperów w Europie Środkowo- i Południowo-Wschodniej. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie.

GTC realizuje i zarządza inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Grupa wybudowała nieruchomości o powierzchni 1 mln mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 580 tys mkw. netto. Spółka posiada również portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej.