Agora Bytom

Spółka Ruch SA, która zajmuje się kolportażem prasy na terenie kraju posiada obecnie około 60 saloników w centrach handlowych. Średnia powierzchnia lokalu w galeriach wynosi 28,7 mkw.  – Nie podajemy dokładnych liczb otwieranych saloników, ponieważ sytuacja jest dynamiczna. Cały czas przeprowadzamy analizy i rozmowy w celu uruchomienia kolejnych lokalizacji. – powiedziała redakcji Retailnet.pl Izabela Cicha-Berenda rzecznik spółki Ruch SA.

Jak informowała redakcja Ruch SA prowadzi prace związane z uruchomieniem platformy internetowej, dzięki której spółka chce m.in. umocnić swój udział w rynku kolportażu prasy.

Spółka akcyjna Ruch ma blisko 40-procentowy udział w rynku kolportażu prasy w Polsce. Dostarcza prasę do ponad 23 tys. punktów, zarządza siecią sprzedaży detalicznej liczącą ponad 6 tys. punktów. Część z nich znajduje się w centrach handlowych. Sieć obsługuje dziennie blisko 8 milionów klientów detalicznych. Prowadzi także sprzedaż hurtową oraz sprzedaż prasy w prenumeracie, jak również dystrybucję m.in. do dużych sieci detalicznych takich jak Alma, POLOmarket, Chata Polska. Posiada w ofercie prawie 4 tys. tytułów prasowych.