Wizualizacja Galerii Katowickiej

Słoweńska spółka Svilanit, która zajmuje się produkcją i sprzedażą tekstyliów, w połowie 2011 roku uruchomiła sklep internetowy w polskiej wersji językowej. – W 2012 roku wprowadziliśmy nową, zmodernizowaną wersję e-sklepu, który cały czas ulepszamy. Obecnie prowadzimy działania związane z pozycjonowaniem sklepu online w internecie. Natomiast w przyszłym miesiącu ruszy kampania reklamowa – powiedział redakcji Retailnet.pl Henryk Mędrzak dyrektor zarządzający Svilanit Polska. sp. z o.o.

Sklep internetowy marki Svilanit jest prowadzony w Polsce. Zamówione w sklepie online towary powyżej 500 zł dostarczane są na koszt firmy.  Asortyment, ktory został zamówiony można odebrać lub zwrócić w jednym z punktów na terenie kraju.

Słoweńska spółka Fabryka Włókiennicza Svilanit, d.d. powstała w 1938 roku i produkuje pod marką Svilanit tekstylia domowe m.in. ręczniki, dywaniki, szlafroki kąpielowe, akcesoria dziecięce, pościele, koce, kołdry, pokrowce na materace, poduszki, nakrycia stołowe, akcesoria kuchenne, krawaty i akcesoria mody.

Sklepy Svilanit znajdują się w Słowenii, Chorwacji, Polsce i Serbii. W 2010 roku spółka uruchomiła swój odział w Polsce. Obecnie w sieci na terenie kraju funkcjonują trzy salony w galeriach handlowych m.in. w krakowskiej Bonarka City Center, Kazimierz oraz w poznańskiej Malcie. Średnia powierzchnia otwieranych salonów wynosi od 60 do 70 mkw. Produkty marki Svilanit można również kupić za pośrednictwem sklepu internetowego.