3 salony marki Svilanit w galeriach handlowych

Po 10 latach współpracy z CHI Polska SA, spółki będącej od 2010 roku częścią Costa LTD, Paweł Wasiljew zdecydował się na rezygnację z funkcji dyrektora zarządzającego i członka zarządu. Z dniem 31 maja 2012 roku opuści on struktury spółki.

– Cieszę się, że przez te ostatnie 10 lat udało mi się dużo osiągnąć i przyczynić się do rozwoju firmy.
CHI Polska SA zatrudnia obecnie około 1200 pracowników, zarządza setką kawiarni i osiąga obroty na poziomie 150 mln złotych. Uważam, że nadszedł odpowiedni moment zarówno w mojej karierze zawodowej jak i w życiu firmy, aby dokonać zmiany. Zostawiam firmę w znakomitej kondycji finansowej, ze wspaniałymi ludźmi, których w większości zatrudniałem i z którymi miałem ogromną przyjemność ciężko pracować ale i cieszyć się kolejnymi wspólnymi osiągnięciami – powiedział Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska SA.

Paweł Wasiljew nie zdradza swoich dalszych planów zawodowych, będzie jednak z pewnością dalej aktywny zawodowo.

Paweł Wasiljew z branżą gastronomiczną związany jest od ponad 17 lat. Zarządzał na polskim rynku m.in. Dunkin Donuts. W CHI Polska SA pracował 10 lat, w tym ostatnie 7 lat na stanowisku dyrektora zarządzającego. Odegrał istotną rolę w procesie dynamicznego rozwoju firmy oraz budowaniu jej pozycji i reputacji na rynku. Od ponad 12 lat spółka CHI Polska SA z powodzeniem zarządza siecią kawiarni coffeeheaven i niezmiennie utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku. Od stycznia br. CHI Polska SA rozwija pod swoimi skrzydłami drugą markę – Costa Coffee – jedną z największych na świecie sieci nowoczesnych kawiarni, lidera w Wielkiej Brytanii i w Europie.

Firma CHI Polska SA jest obecna na polskim rynku od 1999 roku i jest operatorem dwóch marek z branży kawiarnianej: coffeeheaven oraz Costa Coffee. Pierwszą kawiarnię coffeeheaven firma otworzyła w gdyńskim Centrum Gemini w 2000 r. Pod szyldem coffeeheaven funkcjonuje obecnie 90 placówek zlokalizowanych głównie w centrach oraz galeriach handlowych w największych miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Łódź, Poznań, Lublin, Kielce, Opole, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Częstochowa, Toruń, Bielsko-Biała, Rzeszów).

Od lutego 2010 roku CHI Polska SA należy do Costa Limited – firmy zarządzającej drugą pod względem wielkości międzynarodową marką kawiarni na świecie – Costa Coffee. Założyli ją bracia Sergio i Bruno Costa w 1971 r. Siedem lat później powstała pierwsza kawiarnia firmy Costa i posiada w sumie 2103 kawiarni, z czego 1352 znajduje się w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku firma otworzyła 277 kawiarni. W 1995 r. marka została przejęta przez Whitbread PLC – największą brytyjską firmę działającą w branży hotelarsko-restauracyjnej, obsługującą najważniejszych operatorów na rynku hoteli klasy budżetowej i restauracji. CHI Polska swoją pierwszą kawiarnię Costa Coffee w Polsce otworzyła w styczniu 2012 roku w galerii handlowej Wola Park. Priorytetem firmy jest dynamiczny i efektywny rozwój obu marek na polskim rynku.