Sklep sieci H&M

Fundusz inwestycyjny Peakside Capital, poinformował, że podpisał z Allied Irish Banks (AIB) umowę zakupu jej spółki zależnej – AIB PPM, która zarządza funduszami nieruchomościowymi Polonia Property Fund. Jak już informowaliśmy, jest to pierwsza bezpośrednia inwestycja Peakside w Polsce.

Po transakcji, Peakside będzie zarządzał dodatkowymi ponad 600 mln euro aktywów. Tym samym podniesie wartość własnych aktywów do ponad 2 mld euro. Zarząd spółki zapowiada również, że zamierza zainwestować na rynku polskim, który, jak podkreśla zarząd jest kluczowym.

Peakside zamierza także rozszerzać swoją działalności w Polsce, ze względu na zachodzące jego zdaniem atrakcyjne zmiany na rynku, a także ze względu na rosnące zainteresowanie międzynarodowych inwestorów. Polska jest kluczowym rynkiem dla Peakside, obok Niemiec i innych wiodących rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

– Wierzymy, że ta umowa da nam nowe możliwości rozwoju na kolejnych rynkach. Polska jest jednym z najbardziej elastycznych rynków w Europie. Przejęcie firmy o ugruntowanej pozycji w regionie powiększy nasz portfel o atrakcyjne aktywa – powiedział Roger Barris, założyciel Peak Side.
Podpisana umowa dotyczy również przekazania do dyspozycji firmie Peakside Capital i grupie partnerów udziałów Grupy AIB w funduszu Polonia Property Fund w LP – 9,87 proc. i w funduszu Polonia Property Fund II Limited – 7,5 proc.

Fundusz Polonia Property Funds jest właścicielem sieci centrów outlet Fashion House: Fashion House Warszawa, Fashion House Sosnowiec oraz Fashion House Gdańsk. Pierwszy obiekt wchodzący w skład sieci Fashion House otwarty został w lutym 2004 roku w Sosnowcu. W październiku 2005 roku zostało oddane do użytku centrum w Gdańsku, a miesiąc później w Piasecznie koło Warszawy.