Jeden z większych salonów M&S znajduje się w warszawskiej Arkadii

Villeroy&Boch, którego sklep powstanie w gdyńskim Centrum Handlowym Wzgórze jest jedną z najstarszych marek na świecie i jednym z najlepiej znanych producentów ceramiki oraz wyposażenia łazienek. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad 260 lat a zostało założone przez Francois Bocha w 1748 roku. Jego sklepy znajdują się w 125 krajach na całym świecie. Sklep Villeroy&Boch w gdyńskiej galerii będzie miał powierzchnię 77 mkw.

CH Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 tys. mkw GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Do głównych najemców należą: Real, Grupa Inditex i LPP, H&M, C&A, NewYorker, Kino Helios, Simple, Orsay, Alshaya, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossman, Tally Weijl, Lavard, Duka, Kruk, Yes, Apart. Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty w 70 proc., a większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana.

Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku 2011 roku. Jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. CH Wzgórze jest przebudowywane według nowej koncepcji architektonicznej. Fundamenty pod budowę nowej części centrum są już gotowe, a firma budowlano-drogowa MTM poszerzy tunel oraz wybuduje nową zewnętrzną infrastrukturę drogową wokół centrum.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 330 tys. mkw GLA.