Wizualizacja Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni

Do grona najemców Dekady Żyrardów dołączyła sieć obuwnicza Centro. W galerii, której otwarcie zaplanowano na 16 maja, nowy najemca zajmie powierzchnię ponad 300 mkw. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada Żyrardów będzie czwartym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3,8 tys. mkw. zlokalizowanych zostanie ok. 20 sklepów, a galeria dysponować będzie parkingiem na 60 miejsc.

Sieć obuwnicza Centro to kolejny po Polo Markecie, Euro RTV AGD i CCC najemca, którego oferta dostępna będzie dla mieszkańców Żyrardowa już za kilka tygodni. Ponadto, w Dekadzie Żyrardów swój pierwszy salon w tym mieście, otworzy międzynarodowa sieć odzieżowa H&M (1 000 mkw.) oraz drogeria HEBE, która zajmie lokal o powierzchni 316 mkw. W galerii znajdą się także takie marki jak: Tabak, Play, Apteka Plus oraz Biuro Podróży.

Centro to sieć salonów z obuwiem i akcesoriami dla osób w wieku od około 17 do 30 lat. Firma oferuje unikatowe, supernowoczesne kolekcje młodzieżowe w przystępnych cenach. Kolekcje są odnawiane każdego miesiąca zgodnie z trendami, wyznaczanymi przez światowe domy mody. Asortyment każdego sklepu to ponad 2000 modeli obuwia. Obecnie sieć liczy ponad 100 sklepów zlokalizowanych na całym świecie. Salon Centro w Dekadzie Żyrardów będzie dwudziestym lokalem tej marki w Polsce.

Dekada Żyrardów będzie nowoczesnym obiektem, pierwszym tego typu w mieście, usytuowanym w samym centrum Żyrardowa. W strefie bezpośredniego oddziaływania galerii (do 20 min jazdy samochodem) znajduje się aż 118 000 mieszkańców.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience realizowanych przez Dekada Realty. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Do Grupy należą centra już otwarte w Myślenicach, Skierniewicach i Sieradzu. Kolejnymi obiektami, których otwarcie zaplanowano na 2012 rok są Dekada Żyrardów, Dekada Olsztyn i Dekada Kraków. Inwestycje planowane są także w Malborku, Rypinie i Nowym Targu. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.