Rafał Kilian vice prezes Norco sp. z o.o.

Zarząd spółki Ptak Outlet poinformował, że podpisał kolejne umowy najmu na realizowane w Rzgowie koło Łodzi największe centrum outletowe w Polsce. Sklepy grupy LPP zajmą powierzchnię prawie 1 tys. mkw. i będzie to największa powierzchnia wynajmowana przez spółkę LPP w istniejących centrach outletowych. Wśród marek znajdą się Reserved, Mohito, Cropp oraz House.

– Marki grupy LPP są ogromnie popularne, a ich sklepy obecne są w największych galeriach, centrach handlowych i outletach w Polsce, więc nie mogło ich zabraknąć również u nas. Będą one przyciągać wszystkich klientów bogatą ofertą, zawsze zgodną z najnowszymi trendami – poinformował zarząd Ptak Outlet.

Ptak Outlet to największe centrum outletowe w Polsce, a jednocześnie pierwszy tego typu obiekt w regionie, nawiązujący swoim wyglądem do XIX – wiecznej architektury fabrykanckiej Łodzi. Na powierzchni 27 tys. mkw. powstanie ok. 140 sklepów światowych marek. Powierzchnie będzie można dowolnie dzielić lub łączyć zgodnie z życzeniami najemcy. Budynek powstaje na obszarze o powierzchni 80 tys. mkw., na której zaprojektowano ponad 1500 miejsc parkingowych.

Obiekt zlokalizowany będzie przy drodze krajowej Cieszyn – Gdańsk (DK1). Obok węzła komunikacyjnego łączącego autostradę A1 i drogę ekspresową S8, w odległości 10 km od Łodzi i 12 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Łodzi.