Wnętrze Ptak Outlet

W ostatnich tygodniach do grona najemców powstającej w Olsztynie galerii Dekada realizowanej przez spółkę Dekada Realty dołączyły kolejne marki. Takko Fashion, Textil Market oraz Ray Obuwie zajmą łącznie powierzchnię o wielkości około 900 mkw. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Takko Fashion, Textil Market i Ray Obuwie to kolejni najemcy, którzy już w czerwcu zaproszą klientów do swoich sklepów w galerii. – Najemcy galerii podkreślają, iż atutem Dekady Olsztyn jest doskonale zlokalizowanie tuż przy kluczowych ulicach Olsztyna: ul. Partyzantów i Kościuszki. Ponadto, bliskość dworców PKP i PKS stanowić będzie okazję do wygodnych zakupów dla podróżnych oczekujących na pociąg lub autobus – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty .

Sklepy Takko Fashion oraz Textil Market powiększą ofertę modową obiektu. Textil Market na powierzchni ponad 260 mkw. zaprezentuje klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych dobrej jakości i w bardzo niskiej cenie. Na terenie całego kraju firma posiada ponad 250 sklepów zlokalizowanych głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Natomiast Takko Fashion to niemiecka sieć odzieżowa, której sklepy znajdują się w ponad 1600 miejscach w całej Europie. Na powierzchni ponad 500 mkw. klienci znajdą dobrej jakości modną odzież w atrakcyjnej cenie. Projektanci marki, w oparciu o najnowsze trendy tworzą modę skierowaną zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ofertę galerii uzupełni propozycja ogólnopolskiej sieci obuwniczej RAY Obuwie. W salonie o powierzchni 135 mkw. firma zaprezentuje obuwie damskie, męskie, młodzieżowe, dziecięce i sportowe o atrakcyjnym, bogatym wzornictwie.

Dekada Olsztyn będzie piątym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3 700 mkw. zlokalizowanych zostanie 14 sklepów, a galeria dysponować będzie parkingiem na 120 samochodów. Centrum handlowe zlokalizowane zostanie pomiędzy kluczowymi ulicami Olsztyna: ul. Partyzantów i ul. Kościuszki. Położenie galerii w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS stanowi okazję do wygodnych zakupów dla podróżnych w oczekiwaniu na pociąg lub autobus.

Obecnie obiekt skomercjalizowany jest w blisko 90 proc. Swoje salony w Dekadzie otworzą m.in. supermarket RAST (grupa kapitałowa BOMI), Empik, CCC, Rossman, Takko Fashion, Ray Obuwie, Textil Market, Optyk Tracewicz i Ruch.

Otwarcie galerii w Olsztynie zaplanowano na połowę czerwca 2012 roku.