Salon Esotiq w Lublin Plaza

Dekada Żyrardów będzie czwartym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3 800 mkw. zostanie zlokalizowanych około 20 sklepów, a obiekt dysponować będzie parkingiem na 60 miejsc.

Otwarcie galerii zaplanowano na 16 maja 2012 roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe budynku oraz finalne rozmowy na temat wynajęcia ostatnich wolnych lokali. Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

W żyrardowskiej Galerii Dekada, swój pierwszy w mieście salon, otworzy międzynarodowa sieć odzieżowa H&M, która zajmie tys. mkw.) Na liście najemców jest także drogeria Hebe, która zajmie lokal o powierzchni 316 mkw. i będzie siódmym sklepem tej sieci w Polsce oraz sieć obuwnicza Centro z salonem o wielkości 300 mkw. Salon Centro w Dekadzie Żyrardów będzie dwudziestym lokalem tej marki w Polsce. Poza tym swoje lokale w obiekcie otworzą m.in.: POLO Market, Euro RTV AGD, CCC, Tabak, Play, Farmacja Plus oraz Biuro Podróży.

Dekada Żyrardów będzie nowoczesnym obiektem, pierwszym tego typu w mieście, usytuowanym w samym centrum Żyrardowa. W strefie bezpośredniego oddziaływania galerii (do 20 min jazdy samochodem) znajduje się aż 118 tys. mieszkańców.

– Popularność, jaką cieszą się trzy centra handlowe sieci Dekada zrealizowane przez spółkę Dekada Realty w Myślenicach, Skierniewicach i Sieradzu potwierdzają, że mniejsze miasta to doskonałe lokalizacje dla obiektów typu convenience shopping center czyli centrów handlowych przeznaczonych do codziennych, szybkich zakupów – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty, inwestora sieci obiektów handlowych pod wspólną nazwą Dekada.

W drugiej połowie 2012 roku zostanie oddana do użytku Dekada w Olsztynie. Obiekt będzie miał powierzchnię o wielkości 3,7 tys. mkw. i będzie zlokalizowany w śródmieściu, w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS. Ofertę handlową będą przedstawiać takie sieci jak Empik, Rossmann i CCC.
Natomiast jesienią tego roku zacznie działać Dekada Kraków. Obiekt o powierzchni 3,4 tys. mkw. GLA zlokalizowany jest na południu miasta w dzielnicy Podgórze. Wśród najemców znajdą się tu sieć Alma i drogeria Rossmann.

Obiekt zlokalziowany jest przy ulicy I-go Maja 40 w Żyrardowie. Agentem wynajmującym jest BOIG, tel. 22 653 46 20, Radosław Gadomski Commercial Director Property Consulting.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w ubiegłym roku w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice i Myślenice. Kolejnymi obiektami, których otwarcie zaplanowano na 2012 rok są oprócz Dekady Żyrardów, Dekada Olsztyn i Dekada Kraków. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną także obiekty w Olsztynie, Krakowie, Malborku, Rypinie i Nowym Targu. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

Celem spółki Dekada Realty jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio firmy to projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą nowoczesne galerie i centra handlowe zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce. Spółka planuje budowę co najmniej 10 convenience shopping centers w miastach o strefie zasięgu co najmniej 100 tysięcy mieszkańców.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) wywodzi się z międzynarodowej firmy Lambert Smith Hampton, która w Polsce rozpoczęła działalność w 2002 roku. BOIG świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. BOIG w swojej strukturze ma kilka spółek, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.