Salon KiK

Spółka  planuje budowę obiektu handlowego na terenie lubelskich Górek Czechowskich. Według założeń powierzchnia handlowa planowanej galerii handlowej to około 71,5 tys. mkw., a parking na 2,6 tys. samochodów. Realizacja inwestycji przewiduje nakład na infrastrukturę tj. np. realizację układu komunikacyjnego (skrzyżowanie ul. Poligonowej, gen. Ducha al. Solidarności, Sikorskiego i Północnej), oraz infrastrukturę okalającą centrum handlowe.

– Decyzja środowiskowa dotycząca studium i miejscowej zmiany planu zagospodarowania potwierdzają, że inwestycja może być realizowana – powiedział podczas czatu zorganizowanego przez Dziennik Wschodni Krzysztof Kwapisz, reprezentujący Echo Investment.

W obiekcie ma znaleźć się hipermarket i 200 sklepów, a także część rozrywkowa z 9-salowym kinem, kręgielnią i klubem fitness. Inwestor poinformował, że jest w trakcie finalizowania kilku kluczowych umów najmu.

– Budowę rozpoczynamy w marcu 2013 roku, a jej zakończenie jest zaplanowane na październik 2014. Pierwsza część to będzie galeria w której znajdzie się ok. 200 sklepów i hipermarket spożywczy. Oczywiście powstanie także 9 sal kinowych sieci Helios, klub fitness, kręgielnia i restauracje. W drugiej części inwestycji powstanie market budowlany. Na razie nie informujemy, jakiej sieci będzie to market – powiedział Kwapisz.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.