Magdalena Frątczak, dyr.działu powierzchni handlowych w CBRE Polska

Futureal, spółka działająca na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, w ciągu najbliższych dwóch lat planuje zainwestować 100 milionów euro w ramach spółek partnerskich JV z deweloperami, lokalnymi partnerami czy samorządami w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Deweloper liczy głownie na Polskę, którą postrzega jako dobry kraj do inwestowania z racji utrzymującego się wzrostu gospodarczego. Spółce zależy na pozyskaniu potencjalnie najlepszych projektów w trzech głównych sektorach rynku.

– Interesują nas głownie centra handlowe, centra handlowo-rozrywkowe, retail parki o pow. 20 tys. – 60 tys. mkw. GLA w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców w projekcie dominującym w mieście, jak też w miastach powyżej 250 tys. mieszkańców oraz projekty biurowe o pow. 15 tys. – 30 tys. mkw. GLA w Warszawie i innych dużych miastach o znaczeniu regionalnym. Tu także nie wykluczamy projektów mieszkaniowych – mówi Anna Malarczyk, dyrektor zarządzająca Futureal Management Poland.

Aktualnie firma poszukuje nowych możliwości inwestycyjnych. Preferowane są projekty, które mają już pozwolenie na budowę lub są w zaawansowanej fazie uzgodnień administracyjnych. Wartość obecnie realizowanych przez grupę inwestycji przekracza 600 mln euro a składa się na nie ponad 1 300 mieszkań i apartamentów oraz ponad 180 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zespół zatrudniony przez Grupę Futureal liczy ponad 100 specjalistów rynku nieruchomości. Ponadto, dział inwestycyjny grupy zajmuje się zarządzaniem trzema prywatnymi i publicznymi funduszami nieruchomości. Futureal 1 Fund należy do funduszy nieruchomości osiągających najlepsze wyniki w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jest też pierwszym funduszem nieruchomości na Węgrzech, który notowany jest na giełdzie.

Firma powstała w 2003 roku w Budapeszcie. Obecnie działa na Węgrzech w Rumunii i w Polsce. Deweloper realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: centrów handlowych, budynków biurowych oraz mieszkaniowych. Futureal szczególnie specjalizuje się w realizacji projektów rewitalizacji obszarów miejskich w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego.
Na liście projektów komercyjnych firma ma m.in. Corvin Atrium (we współpracy z Klépierre) oraz projekt Corvin Promenade w Budapeszcie, Gold Plaza w Baia Mare (projekt zrealizowany w ramach joint venture z Immoeast AG, Etele City Center w Budapeszcie oraz galerię NoVa Park – inwestycję zrealizowaną we współpracy z Caelum Development w Gorzowie Wielkopolskim.

Anna Malarczyk – Dyrektor Zarządzająca Futureal Management Poland, spółki należącej do grupy Futureal, jednego z największych deweloperów rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Odpowiadała za wprowadzenie firmy na rynek polski i za pierwszy komercyjny projekt spółki realizowany w ramach joint venture z Caelum Development – centrum NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim.

Zanim dołączyła do grupy Futureal pracowała dla Echo Investment S.A. jako Project Manager a następnie Business Development Manager w węgierskim oddziale Spółki. Odpowiadała m.in. za projekt Mundo w Budapeszcie – wielofunkcyjne centrum o pow. GLA 37 300 mkw., łączące funkcję handlową, rozrywkową, usługową i rekreacyjną. Wcześniej rozwijała sieć dyskontów Plus (Tengelmann Group) w Polsce.

Anna Malarczyk ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Ma uprawnienia projektowe i jest członkiem Małopolskiej Izby Architektów. Mówi po angielsku, niemiecku i włosku. Interesuje się sztuką i filmem. Jeździ konno, uwielbia sporty wodne, jazdę na rowerze i spacery z psem. W wolnym czasie odwiedza ukochaną Italię.