Wizualizacja nowej części CH Jantar

– Dla potrzeb komercjalizacji galerii stworzyliśmy specjalny zespół specjalistów, który zajmuje się pozyskiwaniem najemców – mówi Ryszard Szulc prezes zarządu spółki Galeria MM SPV  sp. z o.o. – Zlokalizowanie galerii handlowej w samym sercu miasta jest na pewno bardzo atrakcyjne zarówno dla przyszłych klientów, jak i potencjalnych najemców. Z drugiej jednak strony stanowi spore wyzwanie dla naszego zespołu zajmującego się komercjalizacją powierzchni handlowych. Niedaleko bowiem umiejscowione są dwa renomowane centra handlowe: Stary Browar i Kupiec Poznański. W związku z tym staramy się pozyskać marki, których do tej pory nie było lub w małym stopniu funkcjonują w galeriach handlowych Poznania, np. Cubus, Hebe, czy Starbucks. Uruchomienie więc sklepów, których  dotychczas w Poznaniu nie można było odwiedzić stanowić będzie o atrakcyjności nowo otwartej galerii handlowej – dodał Ryszard Szulc.

Galeria MM powstanie w miejscu dawnego Pasażu MM, na narożniku ulic Św. Marcin i Alei Marcinkowskiego. Galeria MM będzie miała pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne. Powierzchnia całkowita wyniesie 35 tys. mkw., z czego dla najemców przewidziano nieco ponad 16 tys. mkw. Łącznie w galerii zaplanowano 71 punktów handlowo-usługowych z gastronomią, które ulokowane zostaną na poziomie – 1, parterze oraz piętrze pierwszym i drugim. Kondygnacje -2 i -3, posłużą jako parkingi dla 280 samochodów. Na najwyższym piętrze zaplanowano powierzchnię biurową. Przewidywany termin otwarcia Galerii MM to listopad 2012 roku.

Inwestorem jest spółka Galeria MM SPV, której udziałowcami są: Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, Galeria Poznań MM oraz ATANER Sp. z o.o. – wiodący poznański deweloper, który jest głównym udziałowcem i jednocześnie realizatorem całego przedsięwzięcia. Przewidywany koszt inwestycji to około 150 mln złotych.
Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni Studio ADS, znanej z takich projektów jak Stary Browar w Poznaniu, Port Lotniczy Ławica w Poznaniu czy Galeria Handlowa Cuprum Arena w Lubinie.