Apple Store

W oparciu o wydane w 2004 roku i nadal obowiązujace pozwolenie na budowę galerii o powierzchni handlowej 21 tys. mkw, Immofinanze Group rozpocznie budowę Galerii Zamek. Lubelski Urząd Miejski nie wydał zgody na budowę według nowego projektu Galerii Zamek, który przewidywal zwiększenie powierzchni handlowej o 16 tys. mkw., do 37 tys. mkw., Urzednicy odmówili wydania nowego pozwolenia, mimo że Spółka wprowadziła poprawki do projektu przy ścisłej współpracy z przedstawicielami Ratusza. Po wielu spotkaniach i negocjacjach, Grupa Immofinanze wprowadziła zmiany proponowane przez miasto do nowego projektu i zapewniła dokumentację niezbędną do zaadaptowania wcześniej wydanego pozwolenia. Spółka zainwestowała dodatkowe środki finansowe, aby uwzględnić w inwestycji najnowsze rozwiązania dla nowoczesnego wyglądu galerii i dzięki temu połączyć unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi, tym samym przyciągając jeszcze więcej międzynarodowych marek, które do tej pory nie były obecne w regionie. Cechy wyróżniające odmienioną Galerię Zamek to umieszczone na dachu skwery, trawniki, ciągi spacerowe, pomosty widokowe, spośród których najbardziej okazała będzie platforma widokowa skierowana na panoramę Zamku i Starego Miasta. Zgodnie z opiniami lokalnych ekspertów ten pomysł i unikalność inwestycji najlepiej sprosta potrzebom mieszkańców Lublina.

Ponadto Spółka ustanowiła już źródła finansowania zmienionego projektu ze znanym międzynarodowym bankiem, stworzyła ostateczną listę potencjalnych głównych wykonawców i jest już gotowa by finalizować przedsięwzięcie. Ponieważ Immofinanze Group dopełniła wszelkich formalności i spełniła wszystkie oczekiwania, Inwestor odwoła się od decyzji Ratusza do Wojewody Lubelskiego. W tym samym czasie Spółka rozpocznie prace budowlane zgodnie z ważnym pozwoleniem na budowę, jako że prace przygotowawcze będą niezbędne bez względu na ostateczną wersję realizowanego projektu.

– Skrupulatnie odrobiliśmy swoją pracę domową, zrobiliśmy wszystko co było konieczne i bazując na otrzymanym wcześniej pozwoleniu na budowę, rozpoczniemy budowę Galerii Zamek pomimo przeciwności jakie teraz napotykamy. Naszym celem jest zapewnienie centrum handlowo rozrywkowego, które idealnie dopasuje się do krajobrazu Lublina i sprosta potrzebom mieszkańców miasta” – informuje Sandra Bauer, rzecznik prasowy Grupy Immofinanze.  – Nie zapominajmy też o wkładzie ekonomicznym, jaki będzie miała Galeria Zamek dla miasta: stworzonych zostanie około 2 tys. nowych miejsc pracy i powstaną interesujące możliwości dla lokalnych firm. Współpraca z lokalnymi ekspertami rozpoczęła się już podczas trwających prac przygotowawczych. To pokazuje, że chcemy budować trwałe relacje z partnerami z rejonu lubelskiego.

Jak dotąd Ratusz wydał zgodę na rozbudowę sieci wodociągowej i przeprowadzenie tymczasowej linii energetycznej. Na tej podstawie firma rozpoczęła już prace przygotowawcze na terenie budowy, wszystkie podjęte przez Immofinanze Group działania pozostają w zgodzie z ważnymi pozwoleniami na budowę Galerii Zamek według zatwierdzonego projektu.