Wizualizacja Centrum Handlowego w Tarnowskich Górach

W Kaliszu trwa budowa Galerii Amber – największego centrum handlowego w aglomeracji kalisko-ostrowskiej realizowanego przez spółkę Echo Investment. Obiekt będzie pełnił funkcje handlowo-rozrywkowe. Jego otwarcie zaplanowano na III kwartał 2013 roku.

– To jedna z naszych najważniejszych bieżących inwestycji. Budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Bardzo się cieszę, że tak nowoczesny obiekt, z tak bogatą i różnorodną ofertą, powstanie właśnie w Kaliszu – najstarszym mieście Polski – mówi Krzysztof Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych w Echo Investment.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowe powstające w centrum Kalisza, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Będzie ono sąsiadować  z głównymi  dworcami PKP i PKS. Generalnym wykonawcą obiektu  jest Eiffage Budownictwo Mitex. Jego wstępną koncepcję architektoniczną przygotowała firma Bose International Planning and Architecture, zaś autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o.

Przeznaczona pod wynajem pwierzchnia Galerii Amber  sięga 33, 5 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się hipermarket E.Leclerc (5, 5 tys. mkw.) i 140 sklepów wraz z kawiarniami i restauracjami oraz  7-salowe kino  sieci Helios. Dla klientów przewidziano około 1 tys. miejsc na parkingu.

Wśród najemców Galerii Amber znajdą się takie marki jak Reserved, H&M,  New Yorker, C&A, Lee Wrangler, a także Adidas, Reebok, NIKE i  Puma. Znajdzie się w niej także salon  RTV Euro AGD, drogeria Rossmann i sklepy sieci Ochnik, Kazar, Harpers, VIP Collection, Via Roma.