Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku 2011 roku. Jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. CH Wzgórze jest przebudowywane według nowej koncepcji architektonicznej. Fundamenty pod budowę nowej części centrum są już gotowe, a firma budowlano-drogowa MTM poszerzy tunel oraz wybuduje nową zewnętrzną infrastrukturę drogową wokół centrum.

CH Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 tys. mkw GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Do głównych najemców należą: Real, Grupa Inditex i LPP, H&M, C&A, NewYorker, Kino Helios, Simple, Orsay, Alshaya, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossman, Tally Weijl, Lavard, Duka, Kruk, Yes, Apart. Villeroy&Boch. Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty w 70 proc., a większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana.

W gdyńskim CH Wzgórze powstanie sklep Gino Rossi o powierzchni ponad 100 mkw. Marka Gino Rossi istnieje od 1992 roku. Firma powstałą jako wspólne przedsięwzięcie udziałowców z Polski i Włoch. Sieć posiada 75 sklepów i outletów w Polsce i za granicą. Od 2006 roku notowana jest na GPW. Buty Gino Rossi produkowane są w Słupsku.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 330 tys. mkw GLA.