Beatrice Mouton i Marta Augustyn z Jones Lang LaSalle

W tym roku Dekada Realty otworzy trzy nowe centra handlowe typu convenience – w Żyrardowie, Olsztynie i Krakowie. Zdaniem Aleksandra Walczaka, prezesa spółki realizującej galerie Dekada, centra dogodnych zakupów cieszą się coraz większym powodzeniem wśród klientów.

– Żyjemy coraz szybciej, w ciągu tygodnia brakuje nam czasu dla siebie, dla rodziny. To dlatego centra dogodnych zakupów cieszą się coraz większym powodzeniem wśród klientów. Bliskość sklepu, niewielki parking, krótsze kolejki do kas – w dzisiejszych czasach wszystko, co oszczędza czas, brzmi jak marzenie. Przez lata zachłystywaliśmy się możliwością spędzania długich godzin w kolorowych galeriach handlowych. Dzisiaj potrzebujemy również miejsca blisko domu, gdzie w ciągu godziny można zrobić najpotrzebniejsze zakupy. I co najważniejsze, zakupy w takim centrum, jak Dekada, nie oznaczają rezygnacji z ulubionych marek. Naszymi najemcami są H&M, Rossmann, Euro RTV AGD, CCC, Deichmann,Empik, Tesco, Alma i wiele innych cenionych sieci handlowych – wyjaśnia Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

W centrach Dekada znajdą się znane marki handlowe. W każdym z nich lokale otwiera kilkunastu sieciowych najemców, a największy z nich to sklep spożywczy – Tesco, Polo Market,, Alma albo Bomi. Inne sklepy obecne w centrach Dekada to: drogerie Rossmann lub Hebe, Empik, sklepy RTV AGD, odzieżowe, obuwnicze, apteka, salonik prasowy i punkty serwisowe GSM. Obiekty są komercjalizowane przez BOIG Property Consulting.