Agnieszka Tarajko-Bąk, analityk rynku powierzchni handlowych w JLLS

Alfa Centrum to największa galeria handlowa zarówno w samym Olsztynie jak i w całym województwie warmińsko-mazurskim. Galeria usytuowana jest w centrum miasta przy alei Piłsudskiego 16 i zajmuje łączną powierzchnię około 46 tys. mkw., w tym ok. 25 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Galeria posiada 5 kondygnacji, w tym 2 poziomy parkingu podziemnego na ponad 700 samochodów oraz jeden poziom przeznaczony na sale kinowe multipleksu Helios. Głównymi najemcami Alfa Centrum są to m.in. H&M, New Yorker, Rossmann, Douglas i Empik, a także Nike, Adidas i Puma oraz Pierre Cardin, House, Ecco, CCC i wreszcie Solar, Reserved, Big Star, Apart, Home&You.

Na zarządcę centrum handlowego Alfa Centrum w Olsztynie została wybrana CBRE, firma doradcza z sektora nieruchomości komercyjnych. Właścicielem centrum jest brytyjski fundusz Rockspring Property Investment Managers.

-Czujemy się docenieni, że zostaliśmy zarządcą tak prestiżowego centrum handlowego. Jesteśmy pewni, że dzięki naszemu dużemu doświadczeniu, galeria będzie zarządzana efektywnie i z korzyścią zarówno dla właściciela, jak i najemców obiektu – deklaruje Beata Kokeli, Starszy Dyrektor, CBRE Property Management & Retail

CBRE Property Management zarządza nieruchomościami komercyjnymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej o łącznej powierzchni ok. 850 tys. mkw.