Salon Tatuum w Magnolia Park

Centrum Handlowe Wzgórze to projekt realizowany przez spółkę Mayland Real Estate w Gdyni. Budowę obiektu rozpoczęto w październiku 2011 roku. Obecnie CH Wzgórze jest przebudowywane według nowej koncepcji architektonicznej. Fundamenty pod budowę nowej części centrum są już gotowe. Otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku.

Wzgórze zlokalizowane jest przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni. Projekt zakłada powstanie obiektu handlowego o powierzchni wynoszącej 70 tys. mkw. GLA z parkingiem na 2, 5 tys. miejsc. Znajdzie się tu 270 sklepów. Do głównych najemców należą: Real, Grupa Inditex i LPP, H&M, C&A, NewYorker, Kino Helios, Simple, Orsay, Alshaya, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossman, Tally Weijl, LaVard, Duka, Kruk, Yes, Apart. Volleroy&Boch.

Mayland RE uzyskał 137 mln euro kredytu na przebudowę i rozbudowę obiektu. Finansowanie projektu zapewniły wspólnie dwa banki: Pekao SA oraz BZ WBK SA. Budowę centrum handlowego Wzgórze wraz z przygotowaniem przebudowy i rozbudowy istniejącego projektu powierzyła w 2009 roku spółce Mayland Real Estate Grupa Foncière Euris.

Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty w 75 proc., a większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana. Generalnym wykonawcą projektu jest PGOM sp. z o.o., za koncepcję architektoniczną odpowiada Valode & Pistre, a za komercjalizację Mayland RE, [email protected] tel. 510 00 90 43, 22 546 98 09

Inwestorem jest Mayland Real Estate sp. z o.o. – deweloper dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 330 tys. mkw. GLA.