CH Wzgórze w Gdyni

Gemini Park Tarnów, centrum handlowe należące do Gemini Holdings, zakończyło pierwszy kwartał 2012 roku blisko 35 proc.  wzrostem obrotów oraz blisko 14 proc. wzrostem odwiedzalności, w porównaniu do tego samego kwartału w ubiegłym roku.

– Pierwszy kwartał tego roku jest bardzo udany dla Gemini Park Tarnów, zarówno pod względem obrotów, jak i frekwencji – mówi Krzysztof Gaweł – dyrektor zarządzający Gemini Park – To doskonałe wyniki, zwłaszcza w zestawieniu z danymi FootFall dla Polski, wskazującymi w styczniu i marcu jedynie niewielkie wzrosty (0,9 proc. w  styczniu  i +1,3 proc. w marcu ) oraz spadek wskaźnika w lutym o -1,7 proc.

Gemini Park systematycznie wzbogaca ofertę handlową. W 2011 roku do grona najemców dołączyły 24 nowe marki, a niektórzy obecni już w centrum najemcy, otworzyli swoje kolejne salony.
– Jesteśmy zadowoleni z działania naszych sklepów w Gemini Park Tarnów, dlatego zdecydowaliśmy się na otworzenie salonu Mohito, który jest czwartym sklepem firmy LPP w tym centrum. Dobra lokalizacja obiektu i udany mix najemców, to główne atuty Gemini Park Tarnów – mówi Monika Kapłan-Gerc, Dyrektor Marketingu LPP.

Rok 2012 również zapowiada się dobrze dla tarnowskiego centrum. Podpisano już 6 kolejnych umów najmu z nowymi partnerami, na łączną powierzchnię ponad 500 mkw.  W marcu swój sklep w Gemini Park otworzyła sieć obuwnicza Neeco oraz biuro podróży My Travel, powstał też salon Lee Cooper i Pepe Jeans.

Nowi najemcy decydując się na usytuowanie swojego sklepu w Gemini Park Tarnów zwracają uwagę na lokalizację oraz aktywność marketingową centrum. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z obrotów naszego salonu w Gemini Park Tarnów. Decydując się na otwarcie sklepu, dużą uwagę zwracaliśmy na lokalizację centrum handlowego, a Gemini Park Tarnów jest bardzo dobrze usytuowane i do tego prężnie funkcjonuje – nie kryje zadowolenia Tomasz Drobiński z sieci  Giacomo Conti.

Dla najemców liczy się również profesjonalne zarządzanie obiektem. – Na sukces salonów YES, których jest już ponad 100, mierzony zarówno zwiększeniem obrotów, jak i rozpoznawalności marki, składa się sukces takich sklepów YES, jak ten w Gemini Park Tarnów. Zarówno lokalizacja, jak i poziom zarządzania całym centrum oraz profesjonalna obsługa w samym salonie – wszystko to składa się na bardzo pozytywne opinie naszych Klientów – komentuje Grzegorz Sobierajski, YES.

Najemcy zauważają optymistyczne tendencje sprzedażowe i są zadowoleni z osiąganych wyników. 
– Obecnie odnotowujemy wzrost obrotów i mamy nadzieję, że tendencja ta będzie się utrzymywać  –  mówi Eliza Dorosz – Panek,  Rzecznik Prasowy, Rossmann.

Kolporter, który posiada dwa salony prasowe w Gemini Park Tarnów także liczy na wzrost obrotów:   Jesteśmy usatysfakcjonowani naszymi wynikami sprzedaży. W Gemini Park Tarnów posiadamy 2 salony prasowe – w związku z ich dobrą lokalizacją liczymy na dalszy wzrost sprzedaży – Grzegorz Maciągowski, Kolporter.

W połowie kwietnia 2012 swoją ofertę klientom zaprezentował Trendy Shop – salon oferujący akcesoria do włosów i biżuterię. Na najbliższe tygodnie zaplanowano w Gemini Park Tarnów kolejne otwarcia. W maju, swój blisko 200 metrowy sklep, otworzy debiutująca na polskim rynku rosyjska sieć obuwnicza Kari. Również w maju oferta usługowa centrum wzbogaci się o punkt krawiecki połączony z pasmanterią. Mieścić się one będą we wspólnym lokalu, pod szyldem: Krawiectwo.

Za wynajem Gemini Park Tarnów odpowiada GREM Gemini Real Estate Management Spółka z o.o. we współpracy z  BOIG Property Consulting oraz  Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management Spółka z o.o. jest jednocześnie zarządcą Centrum.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to nowoczesny obiekt  położony w północnej części Tarnowa. Łączna powierzchnia obiektu to  ok. 80 tys. mkw., w tym 42,5 tys. mkw to powierzchni najmu GLA. Znajduje się w nim  blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama i  Media Markt, a także C&A, Jysk, Martes Sport, Mango, Reserved, KappAhl, Empik, Smyk oraz  Deichmann. W Gemini Park Tarnów najemca jest też Rossmann, Drogeria Natura, Douglas, Ecco, Levis, Mustang, Top Secret & Friends oraz  House, Cropp, Intimissimi, Calzedonia, Triumph, Ravel, Home & You, KFC, Pizza Dominium, Grycan, Solar, Big Star i Oodji. Inwestorem i deweloperem centrum jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie – spółka specjalizująca się w realizacji obiektów komercyjnych. Oprócz Gemini Park Tarnów , Gemini Holdings jest też właścicielem oddanego do użytku w maju 2009 Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała.